Copywriting


strona glówna
projektowanie stron
pozycjonowanie
copywriting
hosting
Konfig. poczty
klienci - portfolio
znajomi
kontakt
sprawdź Page Rank
 


Pisanie tekstów reklamowychBadania dowodzą, iż opinię o nieznanym nam dotychczas człowieku wyrabiamy sobie w pierwszej minucie spotkania z nim. Podobnie jest ze stronami internetowymi, z tą różnicą, że ten czas kurczy się jeszcze bardziej.

Jak więc zachęcić kogoś aby pozostał na naszej stronie i zechciał przejrzeć naszą ofertę. A jak zobaczy, to może będzie naszym klientem? Bardzo ważnym elementem jest funkcjonalność witryny. Czyli łatwość nawigacji, spójny system dostępu do wszystkich wiadomości, które chcemy przekazać odbiorcy. Oczywiście grafika też swoje robi. Nie może to być sztuka, dla sztuki. Powinna być podporządkowana funkcjonalności.

Najistotniejszą jednak rzeczą jest sam tekst. Jeżeli jest napisany na tzw. "odwal", nie oczekujmy dobrej opinii o naszej firmie. Nie może to być też laurka, aż ociekająca słodyczą, typu - nasza firma jest najwspanialsza, wyroby najlepsze, a w ogóle to tylko mu i nic poza nami. Taki tekst od razu zniechęca, to się "przejadło". Pamiętajmy, że potencjalny klient nie jest idiotą. Nie powinno się go epatować pustymi sloganami, oczekując natychmiastowego wypełnienia zamówienia. Trzeba mu dać powód do takiego działania. To może tyle, tytułem wstępu, aby u Państwa nie wzbudzić podobnego wrażenia, o którym piszę powyżej :-).

Wprawdzie nie lubię makaronizmów, ale przyjęło się u nas nazywać osoby piszące dobre teksty reklamowe, mianem copywriterów. Nie obrażam się więc na rzeczywistość i tak też nazwę usługę, jaką chcemy zaproponować Państwu. Nasza oferta dotyczy pisania tekstów na potrzeby stron internetowych, zachęcających w łagodny sposób do korzystania z przedstawionej oferty. Tekst reklamowy powinien godzić wodę z ogniem. Z jednej strony musi pobudzać wyobraźnię u czytelnika, malując obraz korzyści, z drugiej strony podawać suche fakty. I to właśnie proponujemy Państwu.

Na koniec jeszcze jedna informacja - nasze teksty piszemy uwzględniając wymagania optymalizacji w wyszukiwarkach.